دامین آتوریتی امروزه یک اصطلاح شناخته شده است. اعتبار دامنه برای بدست آوردن رتبه های بالاتر وبسایت شما نقش بسیار مهمی ایفا می کند. اما آیا می دانید اعتبار دامنه چیست و چگونه کار می کند؟ در این مقاله سعی داریم تا با اعتبار دامنه و مزایای آن بیشتر آشنا شویم پس تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

اعتبار دامنه مدتی است که به موضوع رایج و مهمی تبدیل شده است. بنابراین اگر هنوز چیزی از Domain Authority نمی دانید، امیدوارم این مطلب به شما در درک بهتر مفهوم اعتبار دامنه کمک کند. تا بتوانید از آن در سئو سایت خود استفاده کنید و مزایای بیشمار آن را بدست آورید.

درباره ی اعتبار دامنه وبسایت

اعتبار دامنه یک سیستم سنجش است که توسط Moz به منظور رتبه بندی وبسایت در مقیاس 1 تا 100 ایجاد شده است، که 100 به معنی بهترین و 1 بدترین است. بنابراین هرچه اعتبار دامنه وبسایت شما بالاتر باشد، در موتورهای جستجو رتبه بالاتری دارد. Domain Authority نه تنها اندازه ای از تلاش شما برای سئو است بلکه یک معیار رقابتی در برابر رقبای شما نیز به حساب می آید.


مقاله مفید: گزینش محتوا چیست و چگونه به سئو کمک می کند؟


اهمیت دامین آتوریتی

همه ما از این واقعیت آگاه هستیم که میلیاردها وب سایت وجود دارد که سعی می کنند روزانه جایگاه خود را در اینترنت تقویت کنند. بنابراین بسیار مهم است که وبسایت شما با کمک دامین آتوریتی از رتبه بالایی برخوردار باشد.

اعتبار دامنه می تواند بر روی جایگاه های موجود در وب به روش های خوب تأثیر بگذارد. بنابراین، برای شما بسیار مهم است که از اصطلاح دامین آتوریتی آگاه شوید و در دنیای واقعی آنلاین برای موفقیت تلاش کنید.

چگونه دامین اتوریتی را افزایش دهیم؟

در حال حاضر شاید با اهمیت دامین اتوریتی آشنا شده باشید. اما افزایش اعتبار دامنه به همان اندازه مهم است. بعضی از راه های افزایش دامین آتوریتی و شناخته شدن توسط موتور جستجو عبارتند از:

  • اگر می خواهید اعتبار دامنه را افزایش دهید، ارتباط و کیفیت بکلینک ها بسیار مهم است. همچنین باید در ساخت بک لینک ها استوار باشید.
  • محتوای وبسایت خود را مرتبا ایجاد کنید. بطور مثال روند ثابتی در ایجاد پست در بلاگ سایت خود داشته باشید. اگر وبلاگ های بیشتری در سایت شما وجود داشته باشد، احتمال جذب افراد بیشتر وجود دارد.
  • صبور باشید زیرا دامین آتوریتی بطور ناگهانی افزایش پیدا نمی کند.
  • لینکسازی ها برای افزایش اعتبار دامنه به همان اندازه مهم هستند. بنابراین سعی کنید کیفیت لینک های خارجی را حفظ کنید.
  • سعی کنید سایت خود را کاربر پسند و ریسپانسیو ایجاد کنید. این کار به دلیل این است که سرعت بالای صفحه، بینندگان بیشتری را به خود جذب می کند. درنهایت دامین آتوریتی بالاتری را کسب خواهید کرد.
  • محتوا هنوز هم برای کسب رتبه ی اول و ترافیک مهم ترین فاکتور است. بنابراین اطمینان حاصل کنید که محتوای منحصر به فرد، خلاقانه و مرتبط را در وبسایت خود قرار می دهید.
  • بانس ریت سایت خود را کاهش دهید.
  • با ایجاد صفحات در پلتفرم های مختلف شبکه اجتماعی مانند Facebook ، Twitter و … از لحاظ اجتماعی فعالیت خود را نشان دهید.
  • بارها و بارها محتوای خود را به اشتراک بگذارید تا به تعداد مخاطب بیشتری برسید.

مقاله مفید: بهترین ابزارهای رایگان سئو و بهینه سازی سایت


مزایای Domain Authority (5 مزایای مهم اعتبار دامنه)

دامین آتوریتی برای شما و وبسایت شما سودمند است. جذاب ترین فواید اعتبار دامنه این است که رتبه های بالایی را برای شما به ارمغان می آورد. بعضی دیگر از مزایای دامین آتوریتی در بهینه سازی موتور جستجو موارد زیر است:

موقعیت سایت شما در SERP افزایش می یابد.

پست مهمان و نظرات زیادی را جذب خواهید کرد.

تبلیغ کنندگان زیادی در مقیاس های بزرگ جذب سایت شما می شوند.

می توانید پست های اسپانسری جذب کنید.

فروش شما افزایش خواهد یافت.

دامین آتوریتی یکی از مهمترین جنبه های سئو در زمانی است رقابت شما در سطوح بالایی انجام می شود. اگر واقعاً می خواهید در موتورهای جستجو رتبه های بالاتری کسب کنید، زمان آن فرا رسیده است که برای افزایش اعتبار دامنه تلاش کنید. با اهمیت دادن به دامین آتوریتی، مزایای زیادی خواهید داشت. بنابراین، برای بدست آوردن رتبه و ترافیک بالاتر، روی وبسایت و اعتبار دامنه خود کار کنید.


مقاله مفید: 4 دلیل اینکه رتبه ی محتوای شما افزایش نمی یابد


چرا باید Domain Authority خود را افزایش دهید؟

Domain Authority به گونه ای طراحی شده است که می تواند مقیاس موفقیت باشد، اما باعث موفق شدن نمی شود. DA توسط گوگل استفاده نمی شود و تأثیر مستقیمی در رتبه بندی شما نخواهد داشت. این که دامین آتوریتی خود را افزایش دهید به تنهایی کمکی به شما نمی کند.

این یعنی من به افزایش دامین آتوریتی نیاز ندارم؟

اگر بخواهیم DA را به سادگی تعریف کنیم، باید بگویم که دامین آتوریتی شاخصی از ارزش لینک شما است. پس یک دامین آتوریتی بالا از یک دامین آتوریتی پایین بهتر است.

 پس برای بدست آوردن آن تلاش کنید ولی درست نیست که هدف نهایی شما اعتبار دامنه ی بالا باشد.

کلام آخر

روزهایی که کسب رتبه بسیار خوب در موتور جستجو با حداقل تلاش، بسیار آسان بود به پایان رسیده است. از آنجا که رقابت زیاد است، اگر می خواهید در رتبه بندی موتورهای جستجو به رتبه های بهتری برسید، باید سخت تلاش کنید.

روزهایی وجود داشت که مردم گوگل را فریب می دادند و به راحتی در رتبه بندی موتور جستجو قرار می گرفتند اما از آنجایی که گوگل الگوریتم های خود را بهبود بخشیده است، اگر می خواهید به رتبه خوبی در موتور جستجو برسید، نیاز است که روی وبسایت خود بسیار کار کنید.

از زمان کاهش فاکتور رتبه بندی صفحه گوگل، امتیاز دامین آتوریتی در تعیین رتبه موتور جستجوی وب سایت شما کمک زیادی می کند.


نوشته های اخیر

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید