11 نکته ی مهم در سئو و بهینه سازی جستجوی صوتی

بیشتر ما حداقل با یک دستیار صوتی کار کرده ایم. نام هایی مانند Cortana ،Siri ،Alexa یا دستیار گوگل که حداقل یکی از آن ها در دستگاه های شما وجود دارد.
طبق پیشبینی کارشناسان در سال 2020 تا 50% از جستجوهای آنلاین از طریق صدا شروع می شود، پس متخصصان سئو نیاز به بهینه سازی محتوای خود برای صدا دارند.

با استفاده از این 11 نکته در سئو جستجوی صوتی جلو بروید:

 جواب های کوتاه

اکثر مردم جواب هایی را که مستقیم سر اصل مطلب می روند را دوست دارند. گوگل نیز چنین می کند. رایج ترین جواب جستجوی صوتی تقریبا 30 کلمه است. فقط کافی است تا پیام صحیح را پیدا کنید.

انتخاب کلمه

گوگل ترجیح می دهد از صفحه هایی که دارای محتوای بیشتری هستند، پاسخ های جستجوی صوتی را از همان منبع بگیرند. سعی کنید مقالات خود را به صورت طولانی بنویسید اما جملات و پاراگراف ها را کوتاه و واضح نگه دارید.

کوئری دقیق

هنگامی که افراد یک جستجو را انجام می دهند ، فقط یک بخش کوچک کوئری دقیق را در برچسب عنوان خواهد داشت. برای بهبود نتایج جستجوی صوتی برای نمایش داده های دقیق، مباحث را با بیش از یک صفحه آدرس دهید.

به راحتی قابل خواندن باشد

محتوای ساختار یافته و قابل خواندن وقتی الگوریتم های صوتی به دنبال پاسخ هستند، عملکرد بهتری دارد. همچنین هنگام خوانده شدن توسط یک دستیار مجازی تاثیر بهتری دارند.

سئو دکستاپ

اجازه ندهید که همه ی چیز هایی که در مورد موبایل وجود دارد، باعث فراموش کردن دکستاپ شود. دسکتاپ هنوز هم بسیار مهم است. محتوای دسکتاپ با کارایی بالا به احتمال زیاد می تواند در جستجوی صوتی عملکرد خوبی داشته باشد.

سرعت صفحه

هنگام بهینه سازی جستجوی صوتی، اطمینان حاصل کنید که صفحه شما در سریعترین زمان ممکن قابل بارگیری است. میانگین سرعت نتیجه جستجوی صوتی 4.6 ثانیه است – 52 درصد سریعتر از میانگین لود صفحات.

Schema

مارکاپ Schema برای هدایت کاربران به سمت مفیدترین اطلاعات در صفحه شما بسیار مفید است. محتواهایی که با استفاده از برچسب های Schema بهینه شده اند، به احتمال زیاد به عنوان پاسخ جستجوی صوتی ارائه می شوند.

امنیت

پروتکل های با امنیت بالا مانند HTTPS توسط موتورهای جستجو ترجیح داده می شوند. از 10،000 جستجو در صفحه اصلی گوگل، 70 درصد نتایج از صفحات دارای پروتکل های امنیتی قوی تشکیل شده است.

اعتبار

با در اختیار داشتن یک دامنه معتبر، وبسایت شما در جستجوی صوتی یک مزیت طبیعی به شما می دهد. رتبه بندی در حد ممکن در صفحات موتور جستجو دارای اثرات مثبت برای نتایج جستجوی صوتی است.

لایک و دنبال کننده

یک استراتژی خوب در شبکه های اجتماعی همراه با محتوای با کیفیت، میزان تعامل شما را بهبود می بخشد. و محتوا با میزان تعامل زیاد احتمالاً در نتایج جستجوی صوتی ظاهر می شود.

اسنیپت ها (Featured snippets)

اگر وبسایت شما در گوگل اسنیپت دارد، به احتمال زیاد شما به عنوان یک نتیجه جستجوی صوتی با رتبه بالا نشان داده می شوید. حتی اگر شما به صراحت نمی توانید بخشی از یک اسنیپت را انتخاب کنید، می توانید با استفاده از تجربه کاربری خوب و محتوای مفید شانس خود را افزایش دهید.

بهینه سازی سایت شما برای جستجوی صوتی به شما کمک می کند تا مشتریان به وبسایت برند شما بجای رقبایتان کمک کنند. با کمک مگنا الیت، می توانید بازدیدهای وبسایت را دنبال کنید و مشتریانی را که از طریق نتایج جستجوی صوتی شما را پیدا کرده اند، ردیابی کنید. همین حالا با ما تماس بگیرید.


نوشته های اخیر

2 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code