4 دلیل اینکه رتبه ی محتوای شما افزایش نمی یابد

چرا رتبه ی محتوا افزایش نمی یابد؟

اگر حتی کمی با سئو آشنا باشید به احتمال زیاد جمله ی “محتوا پادشاه است” را شنیده اید.

بحث امروز ما درباره ی این جمله نیست اما ارتباط زیادی با آن دارد.

فرض کنید که شما تحقیقات بازار خود را انجام داده اید. صفحات را برای ترافیک بیشتر بهینه کرده اید و کلمات کلیدی مورد نظر محتوای خود را قید کرده اید.

سپس محتوای خود را داخل سایت قرار می دهید و منتظر می مانید.

ماه ها می گذرد و آن صفحات هنوز رتبه خوبی ندارند. در واقع هیچ تغییری در موقعیت و سطح فروش شما ایجاد نشده است.

تا به حال با این مشکل روبرو شدید؟

شما همه ی کار هایی که باید را انجام داده اید اما به دلایلی نتیجه نداده است.

بدیهی است که این یک وضعیت نا امید کننده است. ولی بدین معنا نیست که محتوای شما دیگر قابل استفاده نیست.

در این پست، می خواهیم برخی از دلایل احتمالی این که موتورهای جستجو محتوای شما را انتخاب نمی کنند و رتبه ی محتوا افزایش نمی یابد، مرور کنیم.

1. در مورد چه چیزی می نویسید؟

الگوریتم های موتور جستجو صدها عامل رتبه بندی را هنگام “انتخاب” جایگاه وب سایت شما در نظر می گیرند.

این عوامل از لینک پروفایل شما تا سرعت صفحه شما متغیر است.

قبل از پرداختن به موارد دیگر، توصیه می کنم به موضوعات محتوای خود ساده نگاه کنید.

  • در مورد چه چیزی می نویسید؟
  • آیا به سوالات کاربرانی که تحقیق کرده اید پاسخ می دهد؟
  • آیا برای مخاطبان بسیاری مفید است؟

این سؤالات مربوط به اهمیت محتوا هستند.

محتویات شما باید ویژگی های مختلفی برای موتورهای جستجو داشته باشد تا آن را مناسب بدانند. لازم است تا اصل باشد، معتبر باشد و به طور مستقیم با صفحه وب مربوط به آن در ارتباط باشد.

موتورهای جستجو می دانند که کاربران هیچ علاقه ای به خواندن مطالب تکراری، سرقت ادبی یا نامربوط ندارند. به این ترتیب، برای یافتن این دسته محتوا، باید به SERP های Google (صفحات نتایج جستجوی گوگل) بروید.

تحقیقات خود را از قبل انجام دهید تا بتوانید مطالب درخشان بنویسید که خودتان در صورت جستجوی آن موضوع مایل به خواندن مطلبتان باشید.

نترسید. هرچه بیشتر کاری کنید تا محتوای شما هوشمند ، اصیل و قابل اعتماد به نظر برسد، وضعیت بهتری خواهید داشت.

این مسیر طولانی، صعود شما را به SERP ها تضمین می کند.

2. از چه کلمات کلیدی استفاده می کنید؟

مسئله کلمات کلیدی در محتوای شما نوعی از زیر موضوع را باز می کند. شما می دانید کلمات کلیدی جایگاه خود را در کلیه محتوای نوشته شده دارند، اما از آنجا به کجا می روید؟ خب، شاید شما نیاز دارید تا بصورت حساب شده کلمات کلیدی خود را انتخاب کنید.

شما باید به کلمات کلیدی با حجم جستجوی بالا حمله کنید اما همانطور که ممکن است متوجه شده باشید، تلاش برای رتبه بندی برای کلمات کلیدی مانند “فروشگاه لوازم خانگی” یا “پزشکان اصفهان” بسیار چالش برانگیز است. در عوض، من می خواهم توجه شما را به کلمات کلیدی طولانی جلب کنم.

 فکر می کنید صفحات وب شما با “پالتو های زمستانی” یا با “کت نخودی زمستانی پشمی مردانه” خریداران بیشتری را جذب می کند؟

مورد دوم یک کلمه کلیدی طولانی است که به احتمال زیاد مربوط به تجارت شما می شود زیرا بسیار خاص است و به احتمال زیاد نشان دهنده مرحله بعدی چرخه خرید مشتری است. افرادی که از این اصطلاح جستجو استفاده می کنند، احتمالاً آماده خرید هستند.

 تحقیقات خود را در مورد کلمات کلیدی مناسب طولانی برای تجارت خود انجام دهید. شما می توانید این کار را فقط با دیدن آنچه موتورهای جستجو در متن پیش بینی کننده خود هنگام جستجوی یک یا دو کلمه جمع می کنند، انجام دهید.

این عبارات کلمات کلیدی را در ابزارها (به عنوان مثال SEMrush یا Google’s Keyword Planner) بررسی کنید تا نحوه عملکرد آنها در صنعت را ببینید. سپس از آنها استفاده کنید تا با استفاده از مطالب مربوطه بهینه سازی شده برای آن دسته از کلمات کلیدی، آن کاربران را جلب کنید.

علاوه بر این، درست همانطور که محتوا می تواند قدیمی شود و نیاز به به روزرسانی داشته باشد، کلمات کلیدی نیز همینگونه هستند. در سئو هرگز فکر نکنید چیزی نیاز به بروزرسانی ندارد.

یک کلمه کلیدی با عملکرد بالا که سال گذشته یا حتی ماه گذشته برای شما کارهایی انجام داده است می تواند کارهای موقت را به طور موقت انجام دهد.

همیشه تحقیق کلمات کلیدی خود را بروزرسانی کنید تا بتوانید محتوای خود را تازه و بهینه شده و مرتبط نگه دارید.

3. بروزرسانی ، به روزرسانی ، به روز رسانی

در حال حاضر، ممکن است شما در تمام این نکات به یک موضوع مشترک توجه داشته باشید: ارتباط این قوانین با رتبه ی شما

ما در مورد چگونگی ارتباط محتوا با کلمات کلیدی به روزرسانی شده صحبت کردیم تا مطمئن شویم کاربران وبسایت شما را پیدا خواهند کرد. همانطور که محتوا یا کلمات کلیدی قدیمی تطابق خود را با موتور های جستجو به سرعت از دست می دهند، اگر بطور مرتب محتوای خود را بروز رسانی نکنید، رتبه ی سایت شما نیز می تواند کاهش یابد.

در حالی که قدیمی بودن محتوای سایت شما روی رتبه بندی ارگانیک تاثیر زیادی دارد، سن دامنه ی سایت شما در تعیین رتبه ی شما نقش کمی داشته باشد. موتورهای جستجو مراقب این هستند که شما از نظر تولید محتوای مناسب ، معتبر و بهینه شده با همه افراد همگام باشید. اگر ماه هاست به محتوای وب خود بصورت حساب شده سر نزده اید، وقت آن است که خود را متعهد به انجام این کار کنید.

کلمات کلیدی محتوای خود را دائما به روز کنید. از ابزار SEMrush استفاده کنید تا ببینید کاربران شما در آخرین زمان ورود به سیستم چه سوالاتی را جستجو کرده اند یا بخش های مورد علاقه آن ها چه بوده است. فقط کافی است کلمه ی کلیدی خود را جستجو کرده و رقابت های  موجود در آن را بررسی کنید.

  • هنگامی که وب سایت خود را ایجاد کردید و تحقیقات کلمه کلیدی اولیه خود را انجام دادید، چند کلمه در محتوای نهایی وجود نداشتند؟
  • چگونه ممکن است حضور یک رقیب جدید قوی بر رتبه بندی شما تأثیر بگذارد، خصوصاً اگر صنعت شما روی یک محصول یا خدمات خاص متمرکز باشد؟

 من این سوالات را مطرح می کنم تا به شما در مورد چگونگی بروزرسانی محتوای وبسایتتان کمک کنم.

اگر وبسایت شما محتوای خاصی ندارد وقت آن رسیده که یک بخش وبلاگ برای آن راه اندازی کنید و در یک برنامه ی زمانی مرتب محتوای خود را انتشار دهید. این برنامه زمانی به موتور های جستجو می گوید که صفحات شما به روز و مرتبط هستند. بقیه ی داستان رو خودتان حدس بزنید.

4.لینک صفحات شما ضعیف هستند

لینک های ورودی بسیار زیاد اهمیت دارند. در حقیقت، محتوای عالی با استراتژی ساختن لینک رتبه بندی می شود.

سعی کنید از دید گوگل درباره ی صفحات وب خود فکر کنید. اگر گوگل ببیند محتوای شما قوی است، کلمات کلیدی شما بروز هستند، مرتبا محتوای شما بروز می شود، اما سایت شما لینک ورودی ندارد، چرا باید شما را به رتبه ی بالا برساند؟

شما به چیزی که سایت های دیگر را از تمایل به پیوند با شما باز می دارد، وابسته هستید. بنابراین، گوگل می خواهد شما را از رتبه های برتر خود دور نگه دارد.  برای آسان تر شدن درک این موضوع سعی کنید در مورد لینک های ورودی از دیدگاه کاربر نگاه کنید. پیدا کردن سایت شما از طریق پیوندی از یک وبلاگ به کاربران می گوید که این وبلاگ به سایت شما اعتماد دارد، که سایت شما به اندازه کافی مرتبط است تا از شخص ثالثی با شهرتش برای در ارتباط بودن در امان بماند.

کاربران فرضی ما سپس بر روی آن پیوند کلیک کرده و سایت شما را کشف می کنند، با محتوای تازه، مرتبط و بهینه شده خود آماده پاسخگویی به سوالات خود و حتی ارسال آنها به سایت های مفید دیگر با لینک های خاص خود.

پیوندها باعث می شوند تا کاربران از سایت به سایت دیگر سرازیر شوند ، و مهمتر از همه ، آنها باعث می شوند سایت شما به نظر قابل اعتماد برسد.

تجزیه و تحلیل لینک رقبا یکی از مطمئن ترین راه های ساهت بک لینک ها به سایت شماست. تجزیه و تحلیل رقبا با ارزیابی اینکه چه کسی به رقیب شما لینک می دهد شروع می شود.

بررسی کنید که چرا آن دامنه ها به رقبای شما لینک می دهند.

  • چه نوع دامنه هایی هستند؟
  • چه چیزی آنها را متحد می کند؟
  • مخاطبان آنها چه کسانی هستند؟
  • لینک های ورودی رقبا چگونه است؟
  • و همینطور ، رقبای شما برای دستیابی به این پیوندها چه کاری انجام می دهند؟

 وقتی پاسخ این سؤالات را پیدا کردید، می دانید چه کاری باید انجام دهید و چه کسی را باید برای ایجاد لینک ورودی به سایت خود هدف گذاری کنید.

بعد از اینکار کسب و کار شما به کسانی که وارد سایت شما شده اند چه از طریق لینک محتوای موجود شما در سایت های دیگر و چه از طریق محتوای جدید شما که فقط برای این منظور تولید کردید، معرفی می شود.

همچنین می توانید صفحات سایت خود را به عنوان جایگزینی ایده آل برای لینک های مرده یا شکسته در آن دامنه های ارجاع داده شده(referring domains) ارائه دهید.

مسلما این کار ساده نیست اما به قدرتی که توسط این بک لینک ها بدست می آورید فکر کنید.

سخن پایانی

در میان همه ی چیز هایی که در این نوشته ارائه شد فراموش نکنید که موضوعات فنی سئو نیز بر رتبه ی وبسایت شما تاثیر می گذارد.

سرعت تلفن همراه، زمان بارگذاری صفحه و مشكلات نقشه سایت XML شما باعث می شود همه کاربران از سایت شما دور شوند.

اما اگر این موارد برای سایت شما مشکلی ایجاد نمیکردند، 4 مورد معرفی شده در این نوشته را بار دیگر مطالعه کنید.


نوشته های اخیر

به یاد داشته باشید: زمانی که محتوا، کلمات کلیدی، صفحات وب و بک لینک های شما به روز باشند، سئوی شما از رقبای شما که به اندازه ی شما از این 4 مورد آگاهی ندارند جلوتر خواهد بود.

1 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code