Google Assistant اکنون 500 میلیون کاربر در سراسر جهان دارد

گوگل امروز اعلام کرد که 500 میلیون نفر هم اکنون از Google Assistant در تلفن همراه های هوشمند، تلویزیون ها، دستگاه های خانگی هوشمند و سایر وسایل استفاده می کنند. این رقم تعداد افرادی است که هر ماه از دستیار Google استفاده می کنند، معیاری که گوگل قبلاً آن را فاش نکرده است. در حالی که نیم میلیارد نفر تعداد قابل توجهی از کاربران ماهانه را دارند، داده های اخیر نشان می دهد که دستیار گوگل  در حال عقب ماندن از Siri اپل و Alexa آمازون  است. یک مطالعه منتشر شده در ماه گذشته ، گزارش داد که Google Assistant 9% از بازار دستیار مجازی را در اختیار دارد. در مقایسه، Siri اپل دارای 35٪ بازاریابی در سراسر جهان است. البته باید به خاطر داشته باشید که گزارش ها فقط پایه نصب را در نظر می گیرد، نه اینکه چند نفر در هر ماه از دستیار مجازی استفاده می کنند. یک مطالعه دیگر، که در آگوست سال 2019 منتشر شد، نشان می دهد گوگل از آمازون در استفاده از دستیار سخنگوی هوشمند در بازار عقب مانده است. در هر صورت، این اعداد به نفع گوگل است، زیرا این بدان معنی است که فضای فوق العاده ای برای رشد در این زمینه وجود دارد. تعداد کاربران فعال ماهانه قابل تصور است که طی سالهای آینده بسیار بیشتر شود.

ویژگی های جدید دستیار گوگل (Google Assistant)

در اعلام تعداد کاربران فعال ماهانه Google Assistant، گوگل همچنین برخی از ویژگیهای جدید را که در اواخر سال جاری به دستیار مجازی گوگل اضافه می شود نیز معرفی کرد. در اینجا مجموعه ای از ویژگی های جدید را مشاهده می کنید:

  • خواندن Longform : دستیار گوگل با یک دستور ساده مانند “سلام گوگل ، این صفحه را بخوان” می تواند مقالات را با صدای بلند بخواند.
  • اقدامات برنامه ریزی شده: کاربران می توانند از دستیار گوگل بخواهند در یک ساعت معین از روز، یک کار خاص را مانند روشن کردن چراغ ها در صبح، انجام دهد.
  • یادداشت های مهم: Google Assistant در نمایشگرهای هوشمند قادر به چسباندن یادداشت ها با دستوری مانند “سلام گوگل، یک یادداشت قرار بده.”

سرانجام، گوگل اعلام کرد که حالت مترجم دستیار گوگل (Google Assistant)در سطح جهان در فرودگاه ها، بانک ها و مشاغل دیگر گسترش خواهد یافت.


نوشته های اخیر

22 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code