چگونه یک بیو اینستاگرام جذاب بنویسیم؟

نکات و ترفندهای مربوط به بیو اینستاگرام را برای تبلیغ برند خود و جذب مشتریان جدید یاد بگیرید.
ایجاد یک بیو جالب و خلاقانه در اینستاگرام که توجه مخاطبان شما را به خود جلب کند باید اولویت اصلی همه برند ها و اینفلوئنسر ها باشد.
بهترین bio اینستاگرام شخصیت برند شما را به نمایش می گذارد، کسب و کار شما را ارتقا می بخشد و مردم را ترغیب می کند که شما را follow کنند.
در این مقاله به بررسی عناصر اصلی مورد نیاز برای ایجاد بهترین بیوگرافی اینستاگرام برای برند شما خواهیم پرداخت. در اینجا نحوه ساخت بیوگرافی حرفه ای اینستاگرام کاملی ارائه شده است …

اما ابتدا ببنید که چگونه می توانید در اینستاگرام خود تیک آبی بگیرید. همچنین، اگر می خواهید با پست های IG خود تعامل بیشتری داشته باشید، این 21 نکته قدرتمند را امتحان کنید.

چگونه یک بیو اینستاگرام جذاب بنویسیم؟

برای قسمت نام از کلمات کلیدی استفاده کنید

اگر بر روی ویرایش پروفایل کلیک کنید، اولین فیلدی که پیدا خواهید کرد نام (Name) است. این با نام کاربری شما متفاوت است، که URL پروفایل اینستاگرام شما (http://instagram.com/username) را تشکیل می دهد و به صفحه پروفایل شما نام برند آن را می دهد.

قسمت Name در حقیقت 30 کارکتر اول بیوگرافی اینستاگرام شما را تشکیل می دهد و برای کمک به سئو اینستاگرام مهم است.

هنگامی که افراد در اینستاگرام جستجو می کنند، کلمات در قسمت Name برای رقابت مقایسه می شوند. بنابراین اگر می خواهید در جستجوها از منظر سئو اینستاگرام رتبه خوبی کسب کنید، بسیار مهم است که از کلمات کلیدی مربوط به کسب و کار تخصصی خود در بخش Name (نه لزوماً نام برند خود، همانطور که در عنوان ذکر شده است) استفاده کنید.

قسمت name در بیو اینستاگرام
در قسمت Name بیو اینستاگرام خود، حتماً از هر عبارتی که افراد ممکن است استفاده کنند تا نام تجاری شما را از طریق جستجوی اینستاگرام پیدا کنند، استفاده کنید.

ایموجی ها را نیز می توان جستجو کرد، بنابراین در صورت لزوم باید در قسمت Name نیز نمایش داده شوند. برای اطلاعات بیشتر در مورد نحوه انتخاب و نوشتن نام کاربری و نام و نحوه کمک آنها در سئو در اینستاگرام، مقاله ما سئو اینستاگرام را به سادگی توضیح می دهد.

 نوشتن بیوگرافی

بیو اینستاگرام باید تأثیر خود را بر مخاطبان بگذارد. باید به مردم بگویید تجارت شما چیست، چه کاری انجام می دهید و چرا آنها به شما احتیاج دارند. همچنین باید مردم را ترغیب کرد که نه تنها شما را فالو کنند بلکه یک کار خاص را نیز در انتخاب خود انجام دهند (مانند بازدید از وب سایت شما).

 اطمینان حاصل کنید که bio اینستاگرام شما تا حد امکان اطلاعاتی در مورد برند شما در 150 کاراکتر دارد.
 اطمینان حاصل کنید که bio اینستاگرام شما تا حد امکان اطلاعاتی در مورد برند شما در 150 کاراکتر دارد.

و از آنجا که فقط 150 کاراکتر برای بیوگرافی خود مجاز هستید (به علاوه 30 کاراکتر برای نام اینستاگرام خود) این کار آسانی نیست! پس بیایید بفهمیم که:

چه متنی را باید در بیو خود وارد کنید؟

محصول یا خدمات خاص: اگر شما در حرفه یا niche صنعت خاصی فعالیت دارید، یا به خاطر ارائه خدمات خاصی شناخته شده اید، پس مهم است که این نکته را در بیوگرافی اینستاگرام خود روشن کنید تا به شما کمک کند سریعاً با دسته افراد مناسب ارتباط برقرار کنید.

mailchimp

 مهارت ها و تجربه ها: به اشتراک گذاشتن مهارت ها و تجربه های شما به ارائه یک کسب و کار حرفه ای، ایجاد اعتماد به نفس با مخاطبان هدف و به بینش نسبت به آنچه ارائه می دهید کمک خواهد کرد.

neilpatel

سرگرمی و علاقه: اگر برند شما فرد محور باشد، پس ایجاد رابطه با فالوور هایتان مهم است. کمی درمورد اینکه چه کسی هستید – سرگرمی ها، علاقه ها، ارزش ها و عقاید خود را به اشتراک بگذارید تا به همان اندازه دوست داشتنی و جذاب باشید.

tmobile

 از شوخ طبعی برای brand’s voice خود استفاده کنید. استفاده از brand voice شما یک ضرورت است، زیرا این باعث می شود ثبات شبکه های اجتماعی شما را تضمین کرده و مخاطبان شما را قادر می سازد بلافاصله شما را تشخیص دهند. با این حال، شوخ طبعی باعث ایجاد یک ارتباط می شود و باعث می شود تا برند شما مرتبط تر باشد.

oldspice

 بدیهی است، هنگام نوشتن بیوگرافی اینستاگرام خود چیزهای زیادی باید در نظر بگیرید. هنوز تمام نشده. بیایید به عناصر دیگری که باید در بیو قرار دهیم نگاهی بیاندازیم تا بتوانیم یک bio مؤثر ایجاد کنیم.


مقاله مفید: 20 مهارت اساسی بازاریاب های دیجیتال
مقاله مرتبط: صدای برند (BRAND VOICE) چیست؟


اضافه کردن ایموجی

اضافه کردن ایموجی

استفاده از ایموجی (Emoji) در بیوگرافی اینستاگرام شما ضمن کمک به نام تجاری شما در قرار گرفتن در مقابل مردم، احساس بصری تازه و سرگرم کننده به شما می بخشد.

ایموجی ها همچنین فضای کمتری نسبت به کلمات را به خود اختصاص می دهد، به شما این امکان را می دهد تا اطلاعات اضافی درباره برند خود اضافه کنید که متن ها قادر به این کار نیستند.

در اینجا چند نکته برتر برای استفاده از ایموجی در بیوگرافی اینستاگرام شما آورده شده است:

  • خلاق باشید و ترکیبی از کلمات را که با ایموجی ها قابل بیان است امتحان کنید.
  • از ایموجی ها برای تأکید بر نکات کلیدی در محتوای خود استفاده کنید، یا همانطور که bullet  مورد استفاده قرار می گیرد تا متن را شکسته و خواندن آن را آسان تر کنید.
  • ایموجی ها همیشه باید به برند شما مربوط باشد و به بیوگرافی تان ارزش افزوده دهد.
jetblue

این ایده خوبی نیست که فقط ایموجی ها را به تنهایی و بدون متن استفاده کنید. این می تواند برای مخاطبان شما گیج کننده باشد و هدر رفتن فضای تبلیغاتی با ارزش برند است.

و به یاد داشته باشید، در طول زمان با ایموجی های مختلف بازی کنید تا ببینید چه چیزی با برند شما مطابقت دارد.

برای اطلاعات بیشتر درباره ی نحوه استفاده از ایموجی در بازاریابی به این مقاله مراجعه کنید.

استفاده از هشتگ ها

airnb
Airbnb از هشتگ برند خود به طور واضح و مؤثر در بیوگرافی اینستاگرام خود استفاده می کند، حتی از آن برای تشویق تولید محتوا توسط کاربر استفاده می کند.

اضافه کردن هشتگ برند خود به بیوگرافی خود یکی دیگر از استراتژی های مهم اینستاگرام است. این امر نه تنها به تعامل در پست کمک می کند بلکه به ایجاد یک اجتماع پیرامون برند شما کمک می کند.

با ارائه راهی برای فالوور های خود برای به اشتراک گذاشتن مطالب خود با شما و جامعه شما از طریق هشتگ برندتان، به سرعت یک مرکز تعاملی قوی را در اینستاگرام خود ایجاد خواهید کرد.

اینکار می تواند به ارتقاء کسب و کار شما کمک کند و برند شما را قادر به دستیابی به مخاطبان گسترده تری کند.

Call to action

بیوگرافی اینستاگرام شما مکان مناسبی برای افزودن CTA است. به مخاطبان خود بگویید که می خواهید آنها چه کاری انجام دهند و در صورت امکان، بگویید چگونه این کار را انجام دهند.

به عنوان مثال، از مخاطبان خود بخواهید شما را در اینستاگرام یا سایر شبکه های اجتماعی دنبال کنند. اگر سازمان شما خدماتی را ارائه می دهد، ایمیل خود را به نمایش بگذارید تا مردم را ترغیب کنید تا برای بحث یا نقل قول با شما در تماس باشند.

HelloFresh
 HelloFresh از CTA متقاعد کننده در بیوگرافی اینستاگرام خود استفاده می کند تا یک تخفیف را برای کاربران جدید ارائه دهد.

اگر می خواهید مخاطبان شما یک صفحه وب خاص را باز کنند، از آنها بخواهید که این کار را انجام دهند و سپس URL را به قسمت وب سایت اضافه کنید (در قسمت بعدی با جزئیات بیشتر توضیح می دهیم).

فاصله و خطوط را در هر زمان و در صورت لزوم اعمال کنید.

گاهی اوقات بررسی اطلاعات از بیو سخت می شود مخصوصا اگر حجم اطلاعات زیاد باشد.

تبدیل بیو به یک لیست در قالبی منظم باعث می شود تا راحت تر خوانده شود.

nordstorm

 URL وبسایت: نحوه قرار دادن لینک در بیوگرافی اینستاگرام

اینستاگرام فقط به شما یک لینک قابل کلیک می دهد که در پایین بیوگرافی شما ظاهر می شود. اکثر کاربران اینستاگرام URL صفحه وبسایت خود را نمایش می دهند، که معقول است اگر هدف شما هدایت ترافیک به سایتتان باشد.

Magnaelit

بسته به اهداف فعلی اینستاگرام خود، می توانید URL وبسایت خود را تغییر دهید.

با توجه به اینکه اهداف کسب و کار و اینستاگرام شما به مرور زمان تغییر می کنند، URL وبسایت شما نیز باید تغییر کند.

لینک را به صفحه آخرین محصول خود، صفحه فرود برای آخرین کمپین بازاریابی، جدیدترین محتوای وبلاگ یا صفحه تماس خود در نظر بگیرید.

امکانات زیادی وجود دارد، بنابراین با تغییر دادن آن در راستای اهداف تجاری خود، بیشترین لینک را در بیو اینستاگرام خود داشته باشید.

یک تصویر پروفایل انتخاب کنید

صفحه اینستاگرام مگنا الیت

مطمئن شوید که از یک عکس پروفایل منحصر به فرد و متمایز استفاده می کنید. در بسیاری موارد، این عکس، لوگوی برند شما خواهد بود.

مرحله آخر در این فرآیند، انتخاب تصویر پروفایل است. اولویت شما برای انتخاب این عکس، لوگو برند شماست، که قبلاً در وبسایت، بازاریابی و سایر کانال های شبکه های اجتماعی از آن استفاده کرده اید. 

استفاده از نمادی قابل شناسایی باعث می شود مخاطبان هدف شما را به راحتی تشخیص دهند. همچنین با اطمینان از اینکه دائماً در صنعت تخصصی شما در رسانه های اجتماعی قابل مشاهده است، به افزایش آگاهی از برند شما کمک خواهد کرد.

هایلایت استوری اینستاگرام

Stories Highlights اینستاگرام یکی از ویژگی های مهیج است که تعداد زیادی از برند ها برای اهداف مختلف مانند تبلیغ محصولاتشان، یادآوری در مورد رویداد آینده، نگاهی کلی به فعالیت های پشت صحنه، نظرسنجی ها یا کوئیز ها و موارد دیگر از آن استفاده می کنند.

استراتژی های دیگری که می توانید امتحان کنید

فونت های اینستاگرام

برندها می توانند با استفاده از فونت های سفارشی اینستاگرام در بیوگرافی خود آزمایش های زیادی انجام دهند.

آنها می توانند از آن در بعضی از قسمت های بیو خود در موارد مهم مانند اطلاعیه های تجاری، فروش یا رویدادها، وبینار و غیره استفاده کنند تا توجه فوری کاربر را جلب کنند.

ابزارهای زیادی در بازار موجود است تا بتوانید این فونت های سفارشی را با سهولت به کار ببرید.

 نمادهای اینستاگرام

مانند فونت های اینستاگرام، برند ها می توانند به راحتی و با استفاده از ابزاری مانند Cool Symbol، نمادهای مورد نظر خود را در بیوگرافی اینستاگرام خود کپی پیست کنید.

اعلامیه فروش/ رویداد/ محصول

بیوگرافی اینستاگرام مکانی عالی برای اعلام رویدادهای لایو که در حال انجام هستند و برای اعلام های آینده است. فالوور ها می توانند فقط با چک کردن بیوگرافیک شما، از فعالیت های شما باخبر شوند.

kyliecosmetics

اینها نمونه های مختلف بیو اینستاگرام هستند که می توانید هنگام مشاهده بازدید کنندگان از صفحه اینستاگرام شما، اولینimpression  عالی را بدست آورید. 

سخن نهایی در مورد چگونگی ایجاد بیوگرافی حرفه ای اینستاگرام

همانطور که مشاهده می کنید، برای ایجاد بیوگرافی حرفه ای اینستاگرام برای برند شما عناصر بسیاری وجود دارد.

با این حال، بیوگرافی اینستاگرام شما نیازی به ثابت بودن ندارد پس تا می توانید از ترکیب ها استفاده کنید. ایموجی های مختلف، کال تو اکشن، متن و موارد دیگر را امتحان کنید. با تغییر بیوگرافی اینستاگرام خود، خواهید فهمید که مخاطبان به چه چیزی پاسخ می دهند و چه چیزی برای تجارت شما مفید است. موفق باشید!

2 پاسخ
  1. Keith Mui
    Keith Mui گفته:

    Nice to fulfill you, my title is Brendan but I don’t like when folks use my entire name. Texas is his birth spot but he needs to move mainly simply because of his family users. Managing persons has been his occupation for some time and his income has been genuinely fulfilling. The point he adores most is to foundation soar and now he is striving to earn dollars with it.

    پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *